piątek, 8 stycznia 2016

Spotkanie noworoczno-opłatkowe członków TMZM im. Wł. Szafera w Mielcu

W serdecznej, świątecznej atmosferze przebiegało w Klubie KLEKS Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu w piątkowe popołudnie 8 stycznia 2016 roku doroczne spotkanie noworoczno-opłatkowe, członków Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu.
Spotkanie prowadził wiceprezes TMZM Zbigniew Wicherski, który przyjął na siebie obowiązki gospodarza spotkania. Na wstępie głos zabrał Janusz Chojecki, prezes Towarzystwa, który obok życzeń noworocznych poinformował zebranych o działalności Towarzystwa i planach na kolejny rok. Podkreślił, że ten rok będzie rokiem szczególnym, ponieważ obchodzić będziemy 130. rocznicę urodzin naszego patrona, profesora Władysława Szafera, 35. rocznicą powołania do życia Klubu Środowisk Twórczych oraz 10.rocznicę istnienia Grupy Literackiej „Słowo”.

W krótkich wystąpieniach, zawierających życzenia pomyślności w nowym roku oraz podziękowania za dotychczasową działalność Towarzystwa wystąpili : Władysław Ortyl, Marian Kokoszka, Marek Paprocki w imieniu prezydenta miasta Mielca, Kazimierz Czesak, Joanna Rębisz i Marek Zalotyński.

Po poświęceniu opłatków przez Proboszcza Parafii p.w. MBNP w Mielcu ks. Zdzisława Czesaka nastąpił najpiękniejszy moment wieczoru, dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń.

Podczas spotkania nie mogło zabraknąć kolęd, tak obecnych w okresie świąteczno- noworocznym. Wysłuchaliśmy ich w wykonaniu grupy śpiewaczej „Tuszymka”. Panie z zespołu w towarzystwie akompaniamentu akordeonisty przypomniały popularne i mniej znane pastorałki i kolędy. Każde wykonanie poprzedzone było krótką informacją nt. okoliczności powstania bądź popularyzowania utworów. W trakcie przerwy na poczęstunek Zbigniew Wicherski przeprowadził z jedną z pań grupy śpiewaczej wywiad, z którego dowiedzieliśmy się o okolicznościach powstania zespołu, jego członkach, repertuarze oraz planach na bieżący rok. W drugiej części występu zespół zaprezentował kilka pieśni ludowych.

Podczas spotkania prezes Janusz Chojecki wręczył obecnym na sali osobom, które zasiliły szeregi naszej organizacji, legitymacje przynależności do Towarzystwa. Wszyscy honorowi gości zostali obdarowani upominkami w postaci 4. numeru „Artefaktów”- Mieleckiego Rocznika Literacko- Kulturalnego. Do pobrania dla wszystkich obecnych były kalendarze TMZM oraz kalendarze sponsorowane przez Marszałka Władysława Ortyla.
Niezwykle udane spotkanie skłoniło uczestników do rozmów na tematy dotyczące działalności Towarzystwa, jego planów na bieżący rok, a także do prywatnych przemyśleń, na temat upływającego czasu, zdrowia, sytuacji rodzinnych i zawodowych.

W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście honorowi oraz darczyńcy, sponsorzy, reklamodawcy i donatorowie w osobach: marszałek Województwa Podkarpackiego - Władysław Ortyl , przewodniczący Rady Miasta - Marian Kokoszka , doradca prezydenta- Marek Paprocki, członek Zarządu Powiatu Mieleckiego - Joanna Rębisz, główny specjalista ZPM - Stanisław Tomza, proboszcz Parafii p.w. MBNP w Mielcu - ks. Kazimierz Czesak, dyrektor Muzeum Regionalnego w Mielcu - dr Jerzy Skrzypczak, Bogdan Rojkowicz - Agencja Wydawniczo-Reklamowa Korso, sponsorzy: prezes Aerotech - Janusz Michalcewicz, prezes S.R.W- Zygmunt Trybulec, Tadeusz Turkot - Zakład Gazyfikacji Bezprzewodowej, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych - Mariusz Wojciechowski oraz członkowie grup TMZM- Klubu Środowisk Twórczych z prezesem Jadwigą Klaus, Klubu Miłośników Lotnictwa z prezesem Zbigniewem Wicherskim.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz