poniedziałek, 21 maja 2018

XIII Pielgrzymka Leśników z Podkarpacia do Sanktuarium Madonny z Puszczy

20 maja 2018 roku w Ostrowach Tuszowskich odbyły się uroczystości związane z tegoroczną pielgrzymką leśników. W wydarzeniu udział wzięła wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz.
Obok licznie przybyłych leśników i osób zaproszonych w pielgrzymce udział wzięli członkowie Zarządu Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej: Zbigniew Wicherski - wiceprezes TMZM, Janusz Wyzina - prezes Sekcji Turystyczno-Sportowej TMZM.
Ostrowy Tuszyńskie to wieś znajdująca się na terenie prastarej Puszczy Sandomierskiej. Umiejscowione jest tutaj Sanktuarium z obrazem Madonny z Puszczy. Jest on kopią cudownego obrazu Matki Bożej Śnieżnej z rzymskiej bazyliki Santa Marie Maggiore. Sanktuarium to stało się miejscem pielgrzymowania dla myśliwych oraz Pracowników Lasów Państwowych, którzy oddają Jej cześć, jako Patronce Leśników.
    Modlitwą przed Cudownym Wizerunkiem Matki Bożej – Madonny z Puszczy oraz uroczystą Mszą Św., której przewodniczył ks. bp Edward Białogłowski leśnicy rozpoczęli XIII spotkanie w Ostrowach Tuszowskich. Liturgię ubogaciła oprawa muzyczna Zespołu Sygnalistów Leśnych przy RDRP w Krośnie oraz klarnecistów Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu.
    Na zakończenie eucharystii dyrekcja RDLP w Krośnie na czele z dyrektor Grażyną Zagrobelną wręczyła honorowe wyróżnienie ks. bp Edwardowi Białogłowskiemu. W swoim krótkim wystąpieniu wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz, podziękowała serdecznie leśnikom za wykonywaną pracę. Następnie uczestnicy pielgrzymki uroczyście posadzili „Dąb Pamięci” z okazji 100-rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz