piątek, 21 września 2018

Spotkanie autorskie z Krystyną Mirek

20 września 2018 roku w Sali Widowiskowej Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego w Bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Krystyną Mirek,  jedną z najpoczytniejszych autorek literatury kobiecej w Polsce.
W spotkaniu uczestniczył dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Mielec Damian Małek, Dyskusyjny Klub Książki, bibliotekarze, nauczyciele i młodzież z Zespołu Szkół w Woli Mieleckiej oraz czytelnicy.  Autorkę  przywitała Justyna Ryczek - bibliotekarz i moderator działającego klubu. Przybliżyła słuchaczom postać pisarki.

Krystyna Mirek mieszka pod Krakowem. Prywatnie jest żoną, mamą czwórki dzieci. Na swoim blogu tak pisze o sobie: „Jestem wierna tradycyjnym wartościom. Stałości, wierności, przyjaźni, domowemu ciepłu, macierzyństwu, miłości, wytrwałej pracy, cieszeniu się zwyczajnym dniem, wdzięczności”. Za nim na dobre zajęła się pisaniem powieści, przez wiele lat pracowała w szkole, ucząc języka polskiego i niemieckiego. Jest absolwentką polonistyki UJ w Krakowie. Od kilku lat spełnia swe największe marzenie i tworzy piękne, klimatyczne powieści, pełne ciepła i optymizmu.  Pierwsza „Prom do Kopenhagi” ukazała się w 2011 roku. Do chwili obecnej powstało 20 utworów, z czego kilkanaście uzyskało status bestsellera.  Najbardziej znane to: Droga do marzeń, Podarunek, Francuska opowieść, Większy kawałek nieba, Wszystkie kolory nieba, Obca w świecie singli, Pojedynek uczuć; cykle: Jabłoniowy sad, Saga rodu Cantendorf, Willa pod Kasztanem. W przeddzień spotkania ukazała się  gorąca nowość na rynku wydawniczym: Szczęście za horyzontem.

Pani Krystyna to osoba niezwykle ciepła, otwarta i serdeczna. Podczas spotkania opowiadała o swoim codziennym życiu. Jak każda kobieta – gotuje, sprząta, pracuje w ogrodzie, spędza wolny czas z dziećmi. I oczywiście tworzy! Pomysły na książki czerpie z życia. Lubi obserwować ludzi, stąd też nawet przypadkowo zasłyszana rozmowa w kawiarni staje się motywem kolejnej historii. Powieść stara się tak napisać, żeby była atrakcyjna dla czytelnika, wartościowa i niosła jakieś głębokie, życiowe przesłanie.

- Historie w moich książkach są zmyślone, ale emocje prawdziwe - wyznała pisarka.  Gorąco zachęcała słuchaczy, a szczególnie młodzież do realizacji swoich marzeń i nie odkładania ich na później: „Każdy ma jakiś ukryty talent, trzeba go tylko znaleźć i rozwijać”. Pani Krystyna zrobiła swoim fanom niespodziankę, przywożąc na spotkanie najnowszą, premierową  powieść „Szczęście za horyzontem”. Zdradziła również literackie plany na przyszłość.

Czwartkowe  spotkanie z Krystyną Mirek było prawdziwą ucztą  duchową i doniosłym wydarzeniem dla czytelników Biblioteki Publicznej w Woli Mieleckiej!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz