niedziela, 17 maja 2020

GRABOŚ JOANNA - malarstwo, Klub Środowisk Twórczych TMZM

Urodziła się w Sarnowie koło Mielca. Jej wykształcenie nie było związane z malarstwem. Zawodowo także nie miała styczności z tą dziedziną sztuki. Jednak już w szkole bardzo interesował ją rysunek. Każda wycieczka do miejsc stanowiących zbiór prac malarzy, potęgowały zainteresowania. Jednak dopiero na emeryturze mogła zmierzyć się ze swoimi marzeniami i wziąć pędzel do ręki. Było to w maju 2005 roku. Nowe zajęcie zyskało aprobatę najbliższych, a malarstwo stało się pasją, której poświęca każdą wolną chwilę. Umiejętności w zakresie malarstwa zdobywała i zdobywa w praktyce, zaś wiedzę na ten temat czerpie z ogólnie dostępnych, popularnych opracowań, poświęconych zagadnieniom malarstwa i rysunku. 
Dużo nauczyła się, uczęszczając na warsztaty malarskie w Spółdzielczym Domu Kultury w Mielcu. Aktywnie uczestniczy w plenerach malarskich organizowanych przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej, a także bierze czynny udział w wystawach Klubu Środowisk Twórczych działającym przy TMZM, którego jest członkiem.
   Maluje farbami olejnymi na płótnie. Spod jej ręki wyszło do tej pory ponad 100 płócien różnej wielkości. Różnorodna jest też ich tematyka. Prace przedstawiają pejzaże w różnych porach roku, budowle- głównie kapliczki, kwiaty, martwą naturę, a także czasem portret. Początkowo prace oceniali tylko najbliżsi i znajomi. Oni też mają moje prace w swoich zbiorach. Od czasu związku z Klubem Środowisk Twórczych bierze czynny udział w wystawach organizowanych przez Klub m. in. w bibliotekach, Spółdzielczym Domu Kultury Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej , w ośrodkach i domach kultury w Chorzelowie, Grochowem, Tuszymie, Przecławiu i w Rzeszowie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz