sobota, 20 czerwca 2020

TOKARSKA DOMINIKA - malarstwo

Rzeźbi, szyje, rysuje. Przede wszystkim maluje. Absolwentka Liceum Plastycznego w Rzeszowie. Ukończyła studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Podczas których zakwalifikowała się na półroczny wyjazd stypendialny do Accademi Belle Arti w Perugii, gdzie zdobywała wiedzę w kierunku malarstwa. Studiowała również Pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną.
W wolnym czasie oswaja dzieci ze sztuką, pracując jako animator kultury w Muzeum Narodowym w Krakowie. Nauczyciel plastyki w Szkole Podstawowej oraz Liceum Sióstr Salezjanek w Krakowie. Pasjonatka pedagogiki Montessori. Certyfikowany Trener Sensoplastyki.
Sztuka jest dla niej sposobem wyrażenia się, czy też wręcz wykrzyczenia własnych myśli.Jej emocje znajdują odzwierciedlenie w różnego rodzaju multiplikacjach. Pomysły na elementy składowe czerpie z różnych sfer naszej rzeczywistości. Plątanina korzeni drzew, różnorodność ludzi tworzących widownię, rozmaitość liści. Pozornie codzienny widok, który przy dłuższej kontemplacji staje się harmonią dostrzeżoną w pozornym chaosie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz