czwartek, 22 października 2020

Wernisaż malarstwa Marii Grzybowskiej w Woli Mieleckiej

W kameralnym gronie 22 października 2020 roku miał miejsce w Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej wernisaż malarstwa Marii Grzybowskiej, członkini Klubu Środowisk Twórczych TMZM w Mielcu. Jej dorobek artystyczny to liczne zbiory obrazów tworzonych w różnorodnych technikach m.in. olejnej, akrylowej i akwareli. Malowała też murale.  Uczęszczała na zajęcia pisania ikon, które stanowią część jej dorobku.
Ulubioną tematyką prac artystki jest przyroda z całym bogactwem kształtów, barw, form. Jej prace są realistyczne, choć do każdego obrazu dodaje element własnego postrzegania zjawisk. Tę różnorodność tematyki prezentowały obrazy widniejące na wystawie: kwiaty, drzewa, krajobrazy, obiekty sakralne, morskie i górskie klimaty, ikony. Uwagę zwiedzających przyciągała lipa św. Nepomucena, drzewo, które zdobyło tytuł Drzewa Roku 2020. Co ciekawe, artystka przedstawiła je w dwóch porach roku – latem i zimą.

Wernisaż zaszczycili obecnością : dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Mielec w Chorzelowie - Damian Małek, radny Woli Mieleckiej, a zarazem wiceprezes TMZM Zbigniew Wicherski, z prezydium Zarządu Teresa Orczykowska, Aniela Ratusińska –Trzpis, sekretarz KŚT Teresa Elżbieta Pyzik. Zarówno dyrektor jak i pozostali uczestnicy zabierający głos, bardzo ciepło i z uznaniem odnieśli się do pomysłu zorganizowania wystawy, wyrażając nadzieję, że prace obejrzą liczni sympatycy malarstwa.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz