piątek, 13 stycznia 2023

Pasjonaci lotnictwa odwiedzili Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rydzowie

Prezes Klubu Miłośników Lotnictwa w Mielcu Zbigniew Wicherski, pilot doświadczalny Zygmunt Osak oraz Piotr Zaskalski odwiedzili przedszkolaków i dzieci w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rydzowie. Celem spotkania było zainteresowanie młodego pokolenia lotnictwem. Dzieci z zaciekawieniem chłonęły wiedzę o sztuce latania, o konstrukcji maszyn lotniczych, modelarstwie i pasji jaką jest lotnictwo. Z uwagą przysłuchiwały się barwnym opowieściom pilota Zygmunta Osaka i Zbigniewa Wicherskiego. Poznały szachownicę lotniczą, zobaczyły różne rodzajów modeli samolotów i śmigieł lotniczych z kolekcji Pana Zygmunta.


Dzieci próbowały swoich sił w puszczaniu modeli rzutków i spadochronów. Zorganizowano zawody: na celność lądowania spadochronem, loty na odległość styropianowym modelem szybowca oraz szybowcowe rzutki z balsy. Było dużo zabawy i uciechy wśród dzieci podczas zawodów. Nie brakowało również ciekawych pytań lotniczych.
   Zwycięzcy zawodów oraz wszystkie dzieci obdarowanie zostały słodkimi niespodziankami.
Uczniowie na pamiątkę spotkania otrzymali od Zbigniewa Wicherskiego latawiec wraz z instrukcją latania, który będą mogli puszczać kiedy tylko pogoda na to pozwoli.
   Dziękujemy dyrekcji szkoły i nauczycielom za pomoc w zorganizowaniu spotkania lotniczego z dziećmi.
fot: Magdalena Bryk,  Zbigniew Wicherski


link do filmu: https://youtu.be/GfoaGhJQZHU
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz