poniedziałek, 19 czerwca 2017

Autokarowa wycieczka TMZM do Wrocławia

Sekcja Turystyczna przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Wł. Szafera w Mielcu zorganizowała od 16 do 18 czerwca 2017 roku trzydniową wycieczkę do Wrocławia.
Miasto powitało nas słoneczną pogodą, zwiedzanie rozpoczęliśmy od Rotundy, w której znajduje się przepiękne płótno przedstawiające Bitwę pod Racławicami – Panoramę Racławicką. Następnie udaliśmy się do zoo. Afrykarium – Oceanarium zachwycało podwodną architekturą, rozmachem, a przede wszystkim, mieszkańcami wód. Spacer po alejkach zoo i obserwowanie zwierząt zakończyło pierwszy dzień pobytu.

W sobotę, najpierw zwiedzaliśmy: Ogród Botaniczny, a następnie z przewodnikiem, Ostrów Tumski, a na nim Kościół Jezuicki, Kościół św. Jakuba, Uniwersytet Wrocławski, Muzeum Narodowe, Rynek Główny z kamieniczkami.

Atrakcją wieczoru był pokaz świetlny na fontannie multimedialnej.

Trzeciego dnia udaliśmy się do Wałbrzycha. Tutaj zwiedzaliśmy: Palmiarnię oraz zespół rezydencjalny Książ, na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego. Spacerowaliśmy również po tarasach widokowych rozciągających się wokół zamku.Czas wolny wycieczkowicze wykorzystywali na zakup pamiątek, fotografowanie ciekawych miejsc.
Z pewnością wrażenia z wycieczki na długo pozostaną w pamięci uczestników.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz