poniedziałek, 5 czerwca 2017

Wycieczka ST TMZM do Zabajki

Sekcja Turystyczna TMZM zorganizowała 4 czerwca 2017 roku z okazji Dnia Dziecka wycieczkę dla dzieci i dorosłych do Zabajki. Zabajka to wieś położona w powiecie rzeszowskim, w gminie Głogów Małopolski, gdzie w środku lasu znajduje się ośrodek rekreacyjny ze znanym w Polsce Ludowym Klubem Jeździeckim.

Dzień zapowiadał się słoneczny i grupa wycieczkowiczów składająca się z rodziców i dzieci wyruszyła w podróż w świetnych nastrojach.Po przyjeździe i rozpoznaniu terenu czekały uczestników zaplanowane atrakcje. Najpierw jazda konna na kucach dla dzieci, na koniach dla dorosłych. Następnie chętni weszli do stajni, aby z bliska poobserwować przebywające w stadninie konie. Zwiedzanie mini zoo cieszyło dzieciaków, bo wszystkie zwierzęta i ptaki powychodziły ze swoich siedlisk i łagodnie obserwowały zwiedzających.

Po obiedzie zjedzonym na świeżym powietrzu przyszła kolej na przejazdy bryczką po leśnych dróżkach. Pięknie i dostojnie prezentował się las, pełen gwaru ptaków. W międzyczasie do ośrodka przyjechało wesołe miasteczko i dzieciaki mogły skorzystać z nadmuchiwanej zjeżdżalni oraz zamku. Na murawie stadionu czekały na wycieczkowiczów i turystów kolejne atrakcje. Znany i popularny aktor serialowy Marek Pyś poprowadził zabawy i konkursy przy muzyce. Zwycięzcy poszczególnych dyscyplin byli nagradzani zabawkami i maskotkami. Nasze dzieciaki chętnie uczestniczyły we wszystkich konkursach. Chętni mogli wykonać z panem Markiem pamiątkowe zdjęcie. Przybyła z Głogowa Ochotnicza Straż Pożarna udostępniła zebranym zwiedzanie samochodów, sikanie wodą, przymierzanie kasków, nawet wejście na dach wozów strażackich.

Po godz. 16.00 czekała na widzów największa atrakcja – pokaz jazdy konnej, skoki przez przeszkody, taniec w rytm muzyki. Pięknie prezentowały się konie i amazonki na siodłach. Publiczność była zachwycona i każdy występ długo oklaskiwała.

Późnym popołudniem spotkaliśmy się przy grillu. Na małej scenie występowały nasze dzieciaki , śpiewając piosenki, za co otrzymały dyplomy. Rozmowy, spacery po lesie, zbieranie pamiątkowych szyszek, zakończyły ten bardzo udany pobyt w Zabajce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz