piątek, 12 października 2018

Gala mieleckich organizacji pozarządowych 2018

Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera otrzymało nominację do nagrody PROMETEUSZ 2018 dla wyróżniających się organizacji pozarządowych w Mielcu.
11 października 2018 roku podczas uroczystej gali w Hotelu Iskierka już po raz drugi Mielecka Rada Działalności Pożytku Publicznego przyznała nagrodę PROMETEUSZ 2018  dla wyróżniającego się stowarzyszenia z terenu miasta Mielca.

W tym roku nominowanych do nagrody było pięć organizacji pozarządowych: Hufiec ZHP Mielec, Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej, Stowarzyszenie Orzeł Biały, Stowarzyszenie Kulturalne JARTE oraz Stowarzyszenie FKS Stal Mielec.
    Statuetka Prometeusza trafiła do piłkarskiej Stali Mielec, a odebrał ją prezes klubu Jacek Orłowski z rąk prezydenta miasta Fryderyka Kapinosa i przewodniczącej Rady Pożytku Anny Marek.
    Nagroda przyznawana przez Mielecką Radę Działalności Pożytku Publicznego jest wyrazem uznania dla organizacji pozarządowych i stowarzyszeń, które bardzo aktywnie biorą udział w życiu lokalnej społeczności. Jest uhonorowaniem społecznej, pełnej poświęcenia pracy osób dla których wzorcem prawdziwego społecznika jest mitologiczny Prometeusz.
    Rada działa przy Urzędzie Miejskim w Mielcu i tworzą ją przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz radni miejscy. Przed rokiem, po raz pierwszy, aktywiści z mieleckich fundacji i stowarzyszeń spotkali się na uroczystej gali, wówczas też pierwszy raz przyznana została nagroda PROMETEUSZ. Trafiła wówczas do Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz