poniedziałek, 8 kwietnia 2019

Wycieczka TMZM na Zamek w Baranowie Sandomierskim i Tarnobrzeg-Dzików

7 kwietnia 2019 roku Klub Turystyczno Krajoznawczy Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej zorganizował jednodniową wycieczkę plenerową do Tarnobrzega-Dzikowa i Baranowa Sandomierskiego.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od zwiedzania XV wiecznego zamku rodziny magnackiej Tarnowskich, który mieli pokaźną bibliotekę, kolekcjonowali także cenne druki wśród nich rękopis "Pana Tadeusza" Mickiewicza, mieli pokaźne archiwum oraz pamiątki narodowe.

Następnie pojechaliśmy do Baranowa Sandomierskiego. Na dziedzińcu zamku czekał na nas przewodnik który opowiedział o historii zamku. W Zespole Zamkowo-Parkowym w Baranowie Sandomierskim uczestniczyliśmy w „Rodzinnym Kiermaszu Wielkanocnym” oraz konkursie „Baranowska pisanka wielkanocna”. Nie zabrakło naszych twórców z Klubu Środowisk Twórczych TMZM, Stanisława Czarneckiego i Marka Cichonia, którzy prezentowali swoje prace. Na kiermaszu mogliśmy zakosztować produktów regionalnych, domowych przetworów, nalewek, potraw tradycyjnej kuchni oraz rękodzieła artystycznego które można było kupić. Były występy kapel, konkursy w których uczestniczyliśmy i strefa zabaw dla dzieci. W godzinach wieczornych w świetnych nastrojach wróciliśmy do Mielca.
Zamek w Baranowie Sandomierskim
Zamek Tarnobrzeg -Dzików


ZOBACZ FILM
Stanisław Czarneckie i Marek Cichoń
Rodzinny Kiermasz Wielkanocny w Baranowie Sandomierskim
04.07.2019

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz