niedziela, 25 sierpnia 2019

8 dniowe wczasy TMZM nad Morzem Bałtyckim 2019

Klub Turystyczno-Krajoznawczy Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej zorganizował wczasy nad morzem. Od 18 do 25 sierpnia 2019 roku uczestnicy wyjazdu zachwycali się widokiem polskiego morza, zwiedzali zabytki Trójmiasta i innych ciekawych miejsc, plażowali i zażywali kąpieli w Bałtyku.

Po przyjeździe i zakwaterowaniu w ośrodku wczasowym nastąpiło powitanie z morzem  a w poniedziałek wspólna biesiada, wieczorek zapoznawczy połączony z grillem. Kolejne dni nastawione były na zwiedzanie. Wycieczkowicze udali się do Sopotu zwiedzili miasto i obowiązkowo molo. Następnie Gdynia i zwiedzanie z przewodnikiem ORP Błyskawica. Ciekawą atrakcją turystyczną gminy Sztutowo stał się Przekop Mierzei Wiślanej od czasu wycinki drzew, przyszłej inwestycji budowlanej. Z rana udaliśmy się do punktu widokowego by zobaczyć jak duża to inwestycja. W Krynicy Morskiej spacer po mieście, latarnia morska i spacer po plaży. W Gdańsku zwiedzanie z przewodnikiem rozpoczęliśmy od Góry Gradowej, Wzgórza morenowego wysokości około 50m. n. p. m. Na wzgórzu zlokalizowany jest XIX wieczny zespół forteczny, a na jej szczycie stoi krzyż. Ze szczytu góry mogliśmy podziwiać piękny widok na panoramę Gdańska. Następnie Stocznia Gdańska nie mogło nas zabraknąć w ramach tegorocznych obchodów w 30 rocznicę solidarności i w 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Zwiedziliśmy Europejskie Centrum Solidarności i historyczną Salę BHP, uczestnicy obdarowani zostali pamiątkowymi odznakami i informatorami. Wycieczkowicze zwiedzili także Długi Targ, Ratusz Głównego Miasta, Fontannę Neptuna oraz podziwiali kamienice przy Długim Targu. W dni wolne od zwiedzania uczestnicy korzystali z kąpieli w morzu, wypoczynku na plaży, spacerach zbieraniu bursztynu, muszelek, biesiadach dyskotekach oraz na zakupie pamiątek. Pogoda służyła wypoczynkowi.
W piątkowy wieczór grill, biesiada śpiewy i tańce. 
W niedzielę po śniadaniu, pożegnanie gościnnego Bałtyku.  Późnym wieczorem powrót do Mielca.
Wyjazd na 8-dniowe wczasy przygotował  i poprowadził Prezes Klubu Turystyczno-krajoznawczego TMZM Janusz Wyzina.link do filmu: https://youtu.be/zqAT_LGz--0
 autor: Janusz Wyzina

1 komentarz: