piątek, 12 lutego 2021

Pietryka Daniela - malarstwo, Klub Środowisk Twórczych TMZM

Pochodzi z Chorzelowa, z wykształcenia jest ekonomistką, przez wiele lat pracowała zajmując się sprawami kadrowymi. Podczas zatrudnienia w przedsiębiorstwie „Miejski Handel Detaliczny” zaczęła się jej przygoda z plastyką.

Pracę podjęła w istniejącej przy tym przedsiębiorstwie dekoratorni jako wystawiennik. Zajmowała się aranżacją wystaw towarowych w witrynach sklepów, malowaniem banerów reklamowych, wystrojem sklepów. Praca dająca wiele satysfakcji  spowodowała, że zaczęła swoje umiejętności rozwijać na kursie dekoratorów organizowanym przez Centrum Szkolenia w Warszawie, po ukończeniu którego, zdobyła uprawnienia do prowadzenia pracowni dekoratorskiej. Malarstwem zajęła się dopiero w 2005r., kopiując postimpresjonistów Vincenta van Gogha, Cezanne’a oraz malarzy renesansowych.
Swoje prace wystawia w różnych ośrodkach kultury i placówkach, na wernisażach, organizowanych przez Klub Środowisk Twórczych TMZM w Mielcu.
Ośrodek Kultury w Chorzelowie dwukrotnie prezentował jej dorobek podczas Podkarpackiego Jarmarku Ludowego. Zmarła 26 marca 2023 roku, pochowana na Cmentarzu w Chorzelowie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz