sobota, 11 listopada 2017

W 2017 roku Medale Pieczęci Zasług Obywatelskich TMZM dla Władysława Szafera i Józefa Oleksiaka

10 listopada 2017 r. w Pałacyku Oborskich w Mielcu odbyły się tradycyjne już Śpiewanki Patriotyczne, które podobnie jak w poprzednich latach prowadził Józef Witek. Tym razem na tę okazję opracował specjalny, obszerny śpiewnik pt. „Śpiewajmy o Polsce. Sto pieśni i piosenek na stulecie odzyskania niepodległości Polski”.

Tegoroczne spotkanie było też okazją do wręczenia – już po raz drugi - Pieczęci Zasług Obywatelskich - Sigillum Meriti Civilis 2017. Ideą pieczęci jest wręczanie w listopadzie jednego medalu wraz ze statuetką osobie już nieżyjącej, która położyła zasługi dla ziemi mieleckiej oraz drugi bliźniaczy medal osobie żyjącej zasłużonej na rzecz środowiska lokalnego, charakteryzującą się wzorową postawą obywatelską i moralną, stanowiącą autorytet obywatelski dla kolejnych pokoleń mieleckiej społeczności. 

Wręczenie medali i statuetek „Pieczęć Zasług Obywatelskich – Sigillum Meriti Civilis” dokonał Janusz Chojecki – prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera, w asyście wiceprezesów: Teresy Orczykowskiej i Zbigniewa Wicherskiego.

W tym roku Kapituła „pieczęci” przyznała ją pośmiertnie prof. Władysławowi Szaferowi – patronowi TMZM oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Mielcu i Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rzemieniu, k. Mielca. Pieczęć odebrał dyrektor Szkoły nr 1 Marek Paprocki wraz z uczniami.

Z kolei „pieczęć” dla osób żyjących otrzymał mgr inż. Józef Oleksiak  –  konstruktor samolotów w OBR SK i WSK PZL-Mielec, który nagrodę odebrał osobiście.
fot. Roman Trojnacki, Janusz Kipa
więcej info na : www.tmzm.mielec.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz