niedziela, 26 listopada 2017

Promocja tomiku "W myśli niepokoju" Teresy Elżbiety Pyzik

Pałacyk Oborskich zgromadził 25 listopada 2017 roku miłośników poezji, bliskich, przyjaciół i znajomych Teresy Elżbiety Pyzik. Autorka nie tylko  promowała swój drugi tomik poetycki zatytułowany „W niepokoju myśli”, będący zbiorkiem ponad 350 miniatur inspirowanych sztuką haiku,  ale również podzieliła się wierszami z pierwszego, debiutanckiego wydania poezji „W lustrze babiego lata” i utworami, które powstały niedawno.

Wiersze Teresy z pierwszego zbiorku „W lustrze babiego lata” oraz nowe czytali Elżbieta Witek i Jan Stępień.Akcent muzyczny wieczoru należał do Marka Paprockiego. Bardzo wnikliwą, popartą cytatami recenzję tomiku „W niepokoju myśli” przedstawiła dyrektor MBP w Mielcu Jolanta Strycharz. Zachęciła uczestników do wnikliwej lektury wierszy, które odnoszą się do codzienności, problemów globalnych świata, zmuszają do refleksji, spojrzenia w głąb siebie, zadumy nad przeszłością ,teraźniejszością i przyszłością, rewizji swojego stosunku do ludzi, natury, świata. Miniaturki poetyckie ujęte w rozdziały również recytowali Elżbieta Witek i Jan Stępień.

Teresa Elżbieta Pyzik nie kryła wzruszenia, serdecznie podziękowała zebranym za obecność oraz podkreśliła, że wydanie zbioru haiku było możliwe dzięki wsparciu finansowemu Samorządowego Domu Kultury oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu.
fot. Roman Trojnacki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz