wtorek, 30 stycznia 2018

29 stycznia 2018 roku Dyskusyjny Klub Książki w Woli Mieleckiej świętował trzecie urodziny. Uczestników spotkania oraz gościa honorowego Andrzeja Talarka przywitała Justyna Ryczek - bibliotekarz i moderator grupy. Podsumowała dotychczasową działalność, prezentując małą statystykę. Minione trzy lata to przeszło trzydzieści spotkań klubu, tyleż samo przeczytanych książek i napisanych recenzji. To trzy spotkania autorskie, gośćmi biblioteki byli: Damian Tomecki, Małgorzata Gutowska-Adamczyk i Agnieszka Lingas-Łoniewska.  Klub obecnie liczy 11 osób.
Justyna Ryczek podziękowała paniom  za to, że biorą aktywny udział w spotkaniach, czytają książki, na które nie zawsze mają ochotę i piszą recenzje, choć nie jest to łatwe zadanie. - bez was nie byłoby Dyskusyjnego Klubu Książki w Woli Mieleckiej – podsumowała.
Gościem honorowym urodzinowego spotkania był Andrzej Talarek, felietonista, poeta, animator kultury, członek Związku Literatów Polskich. W 2016 odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, za działalność na rzecz krzewienia kultury.
Jak mówi o sobie „z zawodu inżynier, z zamiłowania literat z duszą poety”. Poezję traktuje jako sposób przekazywania ludziom własnego spojrzenia na świat i prowadzenia swoistej walki o idee, w które wierzy i którymi chciałby „zarazić” innych.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza