niedziela, 8 października 2017

Wystawa podsumowująca III Przegląd Kultury Mieleckiej „Z nurtem Wisłoki” w Chorzelowie, 10.10.2017

Twórcy, sympatycy, władze Gminy Mielec oraz członkowie Klubu Środowisk Twórczych przy TMZM spotkali się 7 października 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Chorzelowie na wystawie podsumowującej III Przegląd Kultury Mieleckiej „Z nurtem Wisłoki”.

Przy finansowym wsparciu Starosty Powiatu Mieleckiego  oraz we współpracy z SOKiS z siedzibą w Chorzelowie możliwe stało się zorganizowanie  w czerwcu wykładów z zakresu fotografii, malarstwa i rzeźby, wycieczki plenerowej połączonej ze zwiedzaniem miejscowości i atrakcji historyczno-turystycznych Gminy Mielec, pleneru malarskiego, rzeźbiarskiego, fotograficznego.

Pokłosiem tego projektu był właśnie  finał, mający miejsce w Chorzelowie. W prezentowanych pracach twórcy wydobyli z mieleckiej ziemi to co jest w niej najpiękniejsze.
Po uroczystym powitaniu gości w tym, m.in.  wójta gminy Mielec Józefa Piątka, Joanny Rębisz, prezesa TMZM Janusza Chojeckiego, sołtysa Chorzelowa Krzysztofa Jachyry, dyrektor ośrodka, Dorota Kieraś–Jędrychowska, przypomniała zebranym pokrótce historię przeglądów, kładąc nacisk na plener po gminie Mielec z warsztatami  doskonalącymi umiejętności z dziedziny malarstwa, fotografii, rzeźby.  

Pomysł tego przedsięwzięcie, którego trzeci finał obchodzono w tym roku zrodził się w głowach prezes Jadwigi Klaus oraz wiceprezes Agnieszki Małek. Na wystawie zaprezentowano prace 26 artystów zrzeszonych w KŚT w kategoriach : malarstwo, rzeźba, fotografia.

Jury w składzie:  Marta Załucka, Marcin Myśliwiec, Roman Trojnacki, Jadwiga Klaus przyznało nagrody w następujących kategoriach:
malarstwo - Janina Śmist za obraz „Bagna Chorzelowskie”
rzeźba – Wiesława Górak za „Anioły z Podleszan”
fotografia - Józefa Krzak
Wyróżnienia otrzymali: Danuta Kośla, Stanisław Szęszoł, Zbigniew Wicherski, Rafał Misiąg, Grażyna Pieróg–Kotlarz, Tadeusz Płeszka.
Wyróżnienia sponsorowane przez Zarząd TMZM przyznano: Andrzejowi Bednarzowi, Agnieszce Małek, Sylwii Krupińskiej, Józefowi Piecuchowi, Stanisławowi Czarneckiemu, Ewie Czeczot, Marianowi Pietruszce, Teresie Niedzielskiej, Lidii Rybak oraz Marii Trojnackiej.
Dodatkowo nagroda książkowa ufundowana przez dyr. Kieraś-Jędrychowską powędrowała do Andrzej Ryby i Danuty Kośli.

Teresa Pyzik, Zbigniew Wicherski
fot. Roman Trojnacki, Zbigniew Wicherski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz