sobota, 14 kwietnia 2018

Benefis poetycki Danuty Rusin w Przecławiu

13 kwietnia 2018 r. w Domu Kultury w Przecławiu miała miejsce promocja tomiku poetyckiego Danuty Rusin -  „Autograf”. Autorka z wykształcenia jest pedagogiem  i pracuje jako doradca zawodowy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Mielcu. Lubi sztukę. Piękna doszukuje się wokół siebie, w rzeczach ją otaczających.  Maluje i tworzy gustowne drobiazgi.

Jako członek Towarzystwa Miłośników Ziemi  Mieleckiej im. prof. Władysława Szafera oraz Mieleckiej Grupy Literackiej „Słowo”,  brała udział w warsztatach poetyckich organizowanych w Mielcu przez ww. organizacje dla poetów i miłośników poezji. Efektem tego jest właśnie wydany we współpracy z Towarzystwem Ziemi Mieleckiej i Mielecką Grupą Literacka ,,Słowo” tomik poetycki "Autograf”.
   Dzięki wsparciu finansowemu Towarzystwa mógł on być zaprezentowany  w Przecławiu. W promocyjnym spotkaniu zorganizowanym dla autorki przez Samorządowy Dom Kultury wzięło udział prawie siedemdziesięciu miłośników poezji. Były obecni także przedstawiciele władz gminy –Joanna Krzempek – skarbnik gminy Przecław i Zenon Krawczyk przewodniczący Rady Miejskiej w Przecławiu. Przybyli także członkowie Towarzystwa Ziemi Mieleckiej na czele z prezesem Januszem Chojeckim oraz Mieleckiej Grupy Literackiej "Słowo” z prezesem Aleksandrą Pigułą i wiceprezesem Teresą Elżbietą Pyzik, a także Jadwiga Klaus i Agnieszka Małek - szefowe Klubu Środowisk Twórczych z Mielca. Spotkanie uświetnił występ akordeonowy Stanisława Pazdana i Grupy Śpiewaczej "Podkówka”.
   W miłej atmosferze zaczarowanej słowem wysłuchano wierszy z promowanego tomiku w recytacji Marii Orłowskiej Jana Stępnia i Jadwigi Klaus.
Urocza recytacja ukazała głębię utworów, pozwoliła zebranym poznać nieco wnętrze bohaterki wieczoru.
W nastrojowej scenografii przygotowanej przez Elizę Rusin i Agnieszkę Pogodę uczestnicy spotkania spędzili miły wieczór.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza