sobota, 11 kwietnia 2020

Klub Środowisk Twórczych TMZM

Klub Środowisk Twórczych TMZM powstał 22 marca 1981 roku z inicjatywy znanego w środowisku mieleckim działacza społecznego i kulturalnego, założyciela i wieloletniego prezesa Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu, Edwarda Żyrkowskiego. Zebranie założycielskie KŚT odbyło się w sali konferencyjnej Rzemieślniczej Spółdzielni w Domu Rzemiosła przy ul. 15 Grudnia (obecnie 3 Maja) w Mielcu. 

 
W 2021 roku Klub Środowisk Twórczych TMZM w Mielcu obchodzić będzie 40 lecie swojej działalności. Przez te lata cały czas prowadzona była  promocja twórczości naszych członków oraz wspieranie ich aktywności artystycznej. Organizowaliśmy wystawy zbiorowe i indywidualne twórców, plenery, wycieczki, warsztaty i spotkania które mobilizowały i jednoczyły twórców. Zaowocowało to zarówno nawiązywaniem przyjaźni, wymianą doświadczeń artystycznych jak i przyczyniło się do powstania wielu dzieł z dziedziny malarstwa, rzeźby, fotografii, haftu, koronkarstwa oraz szeroko pojętego rękodzieła artystycznego.
    W naszym regionie tworzy wielu osób utalentowanych twórców, więc zapraszamy tych wszystkich z państwa którzy nie mieli dotychczas możliwości ukazania szerszej publiczności swoich prac, do wstąpienia do naszego Klubu.
  Aby chociaż w zarysie przybliżyć efekty pracy naszych członków oraz ich samych zapraszamy do zapoznania się z naszym cyklem prezentacji. W obecnym czasie pandemii nie mamy możliwości aby wyjść na wystawę , wernisaż czy też inne wydarzenie artystyczne, więc jest to dobry czas  poprzez media przedstawić sylwetki naszych twórców wraz z niewielkim wycinkiem ich dorobku czasem nawet z kilkudziesięciu lat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz