czwartek, 14 czerwca 2018

Klub Środowisk Twórczych zwiedził w Krakowie wystawę i teatr

Klub Środowisk Twórczych TMZM im. Wł. Szafera w Mielcu zorganizował 14 czerwca 2018 roku wycieczkę plenerową do Krakowa. Celem wyjazdu było: zwiedzanie Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki, z okazji dorocznej wystawy prac studentów z zakresu malarstwa, rzeźby, fotografii, plakatu oraz obejrzenie spektaklu teatralnego „Wszystko o kobietach”.
Mieliśmy okazję zobaczyć setki prac z różnych dziedzin sztuk plastycznych, w tym kilkadziesiąt wyróżnionych. Każdy z uczestników wycieczki mógł znaleźć swój ulubiony motyw w obrazach, rzeźbach, grafice i szerzej spojrzeć na trendy we współczesnej sztuce. Była to również okazja aby zainspirować się tworząc własne prace.
Czas wolny wykorzystaliśmy na posiłek i na zwiedzanie Krakowa oraz  chociaż przez chwilę poczucie jego niepowtarzalnej atmosfery.
Wieczorem udaliśmy się do Teatru Ludowego, gdzie na scenie Pod Ratuszem obejrzeliśmy spektakl „Wszystko o kobietach”. Dzięki kameralnej atmosferze i znakomitej grze, aktorki nawiązały wspaniały kontakt z widownią. Pomimo komediowego charakteru sztuki były też chwile zadumy, zmuszające widownię do refleksji na temat relacji między kobietami : matka – córka – siostra – przyjaciółka – koleżanka.


fot: Krystyna Januszewska-Podpłomyk, Rafał Misiąg

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz