niedziela, 17 czerwca 2018

Na krawędzi słowa i muzyki Jana Robaka i Aleksandry Piguły

W piękne, czerwcowe  popołudnie 16 czerwca 2018r. miłośnicy poezji i muzyki licznie zebrali się w Pałacyku Oborskich w Mielcu, aby wysłuchać piosenek z płyty „Na krawędzi” z muzyką Jana Robaka i wierszami Aleksandry Piguły.


Wspólny projekt muzyczny członków Mieleckiej Grupy Literackiej „Słowo”  otworzył nowy rozdział działalności grupy. Jan Robak dał się już wcześniej poznać mieleckiej publiczności jako poeta, prozaik i kierownik zespołu „Łódź Piotrowa”. Tym razem występował jak kompozytor  i akompaniator   dziesięciu utworów do  wierszy Aleksandry Piguły, a piosenki zaśpiewały Jadwiga Kotwica- Zabłocka, Anita Działo i Kornelia Gancarz, która zaśpiewała w zastępstwie Klaudii Litwin. Koncert  z ogromnym wdziękiem i bardzo profesjonalnie prowadziła Kornelia Gancarz.

Utwór z płyty "Na krawędzi" tekst Aleksandra Piguła muzyka Jan Robak
wokal Jadwiga Kotwica-Zabłocka

    Na początku spotkania minutą ciszy uczczono zmarłego niedawno śp. Romana Trojnackiego  mieleckiego fotoreportera, członka zarządu TMZM i przyjaciela, który przez wiele lat towarzyszył Mieleckiej Grupie Literackiej „Słowo”. Wspomniana już Kornelia Gancarz wprowadziła w klimat wierszy Aleksandry Piguły trafnymi zapowiedziami, a Jadwiga Kotwica–Zabłocka, która zaśpiewał osiem z dziesięciu utworów, zachwyciła słuchaczy swoim pięknym głosem i interpretacją.
   Utwór „Apteka uczuć” zaśpiewała Kornelia Gancarz, a „Walc w chmurach” Anita działo. Tym razem na spotkaniu MGL „Słowo” w roli głównej wystąpiła muzyka, a przerywnikami były wiersze Teresy Elżbiety Pyzik, Elżbiety Żuchowskiej- Pezdy i Wandy Ludian.
    Na zakończenie, jako prezent dla wykonawców , autorów  i całej publiczności Małgorzata Pazdro zaśpiewała dwie swoje kompozycje: ”Zaufaj mi” i „Odlećmy razem do gwiazd”. Prezes TMZM  Janusz Chojecki w swoim wystąpieniu wyraził zadowolenie z promocji płyty, pogratulował autorom, wykonawcom i wręczył symboliczne róże.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza