piątek, 8 czerwca 2018

Wycieczka słuchaczy MUTW na Roztocze w dn. 07.06.2018

W czerwcu słuchacze MUTW udali się na wycieczkę do cudownej krainy geograficznej „Roztocze’.
Rozpoczęliśmy od zwiedzania  Zamościa nazywanego „Perłą Renesansu”, „Miastem Arkad”, „Padwą Północy” . To jedno z najpiękniejszych miast Polski dzięki zabytkowemu Staremu Miastu wpisanemu na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Następnie w Radecznicy zwiedziliśmy Sanktuarium Św. Antoniego z Padwy. Najpierw obmyliśmy ręce w źródełku, które pobłogosławił św. Antoni, dzięki czemu wierni dostąpili wielu uzdrowień. Po czym podeszliśmy do figurki Św. Antoniego i  mokrymi rękami objęliśmy stopy Św. Antoniego prosząc o łaski.
    Pokonując 100 stopni schodów weszliśmy do sanktuarium, które zostało przez Papieża Franciszka podniesione do godności Bazyliki Mniejszej 6 września 2015 roku. Zostaliśmy obdarowani obrazkami Św. Antoniego, wysłuchaliśmy informacji od przewodnika.
Drogą przez las dotarliśmy do Górecka Kościelnego , gdzie zjedliśmy obiad w „Karczmie nad Szumem”, po czym zwiedziliśmy Kościół pod wezwaniem Św. Stanisława Biskupa Męczennika. Pochodzi z 1768 roku, ufundowany przez Jana Jakuba Zamojskiego. Zbudowany jest z drewna modrzewiowego (zapach rozchodzi się od razu po wejściu), oszalowany deskami, posiada 3 nawy.
    Ostatnim miejscem naszej podróży był Zwierzyniec. Tam udaliśmy się pod Kościół „Na wyspie” pod wezwaniem Św. Nepomucena zwany też Kościołem na wodzie. To barokowa budowla z VIII wieku wraz z drewnianą dzwonnic i cmentarzem. Zobaczyliśmy Kanały Marysieńki, fontannę, piękną przyrodę. Czarowne miejsce
     Po dniu pełnym wrażeń, przy pięknym słońcu, które nie opuszczało nas przez cały dzień wróciliśmy do Mielca. Myślę, że każdy z nas wróci tu jeszcze, z bliskimi, może z wnukami aby spokojnie nasycić się tą piękną krainą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz