niedziela, 10 czerwca 2018

Noc Bibliotek RzeczpospoCzyta w Woli Mieleckiej

Za nami IV wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, która w 100-lecie Niepodległej przebiegała pod hasłem „RzeczpospoCzyta”. Filia Biblioteczna w Woli Mieleckiej już  po raz czwarty wzięła udział w tym wydarzeniu.Biblioteka jako jedna z pierwszych, które zgłosiły się do akcji otrzymała materiały promocyjno-edukacyjne, niezwykle inspirujące i pomocne w przygotowaniach do Nocy: książki, zakładki, plakaty oraz filmy do pobrania.
   Tak jak w latach ubiegłych, głównym celem akcji było pokazanie biblioteki jako miejsca kultury otwartego na pasje swoich odbiorców i czytelników. Tego wieczoru zadbaliśmy o duchowe i zewnętrzne piękno naszych uczestniczek. Spotkanie rozpoczęło się sesją pielęgnacyjno-makijażową, wykonaną przez  panie Katarzynę Kluz i Magdalenę Bielaska. Panie wykonały zabieg pielęgnacyjny na dłonie, zabieg pielęgnacyjny na twarz. Całości dopełnił delikatny makijaż. I oczywiście wiele cennych, praktycznych porad i wskazówek. Za to wszystko w tym miejscu raz jeszcze dziękujemy!
Druga część spotkania poświęcona była książkom, tym niegdyś przeczytanymi i tym, które mamy zamiar przeczytać.  Panie zapoznały się z nowościami, o które w ostatnim czasie wzbogaciła się biblioteka. Niektóre książki urzekły okładką, inne nazwiskiem ulubionego autora.
     W dyskusji pod hasłem „Najpiękniejsza książka mojego życia” padały różne tytuły, ale o dziwo były i te zapamiętane z dzieciństwa. Bezapelacyjnie prym wiodą „Dzieci z Bullerbyn” i „Ania z Zielonego Wzgórza”. Popularny też jest „Mały książę” i cykl „Jeżycjada”. Jeśli chodzi o literaturę dla dorosłych to padały nazwiska: Nurowska, Wharton, Coelho.
    Noc Bibliotek pełną niezapomnianych wrażeń zakończyło wspólne, pamiątkowe zdjęcie.

Wola Mielecka, 9 czerwiec 2018

więcej o DKK na www.wolamielecka.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz