poniedziałek, 11 czerwca 2018

Wycieczka górska TMZM, Zakopane, Słowacja 8 – 10 czerwca 2018

Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej, Klub Turystyczny zorganizował  wycieczkę górską do Zakopanego i na Słowację  w dniach 8 – 10 czerwca 2018 roku.


W pierwszym dniu wycieczkę rozpoczęliśmy wejściem na polanę Kalatówki położona jest w Dolinie Bystrej na wysokości 1185 – 1198 m n.p.m. Nazwa polany pochodzi od nazwiska dawnych właścicieli  Kalatów z Szaflar. Na Polanie stało 11 szałasów, jednak do dnia dzisiejszego zachowały się tylko 2 z nich. Następnie udaliśmy się do aqua parku. Nic tak dobrze nie robi jak relaks w basenach termalnych. Nowoczesny aqua park  stanowi jedną z głównych atrakcji Zakopanego. Znajduje się on ledwie kilkaset metrów od górnych Krupówek, mogliśmy podziwiać  piękny widok na Giewont i inne szczyty Tatr, pływając w odkrytym basenie.
Wieczorem spotkanie w karczmie z zaprzyjaźnionym zespołem Ahaju Fusion Boliwia na wieczorku tanecznym z poczęstunkiem.
Zespół Ahaju Fusion pochodzi z Boliwii. Prezentuje indiańską muzykę etniczną z Ameryki Północnej i Południowej. Charakterystyczne rytmy i niezwykłe instrumenty muzyczne – wszystko to tworzy niepowtarzalny styl, który rozpowszechniany jest nie tylko w całej Europie, ale także na innych kontynentach.
Drugiego dnia Słowacja i rejon Tatr wraz z ich licznymi widokowymi szlakami, kolejkami górskimi, jest jednym z najatrakcyjniejszych regionów turystycznych zlokalizowanych blisko polskiej granicy. Podczas wyjazdów w Tatry Wysokie, mieliśmy możliwość aktywnie wypocząć oraz poznać wiele pięknych miejsc i ciekawych historii opowiadanych przez pana przewodnika.

1 komentarz:

  1. Zastanawiam się czy macie może w Zakopanem jakieś swoje ulubione kwatery? Ja niedawno nocowałem tutaj https://www.noclegi-zakopane.biz/ i musze wam powiedzieć, że to na prawdę świetne i warte uwagi miejsce. Mają super lokalizacje a do tego wysoki standard w korzystnej cenie

    OdpowiedzUsuń