piątek, 9 marca 2018

Wernisaż wystawy Grażyny Pieróg-Kotlarz pt.„Rok w mojej sztuce”

8 marca 2018 roku w sali wystawowej Ośrodka Kultury w Chorzelowie odbył się wernisaż wystawy twórczości artystycznej Grażyny Pieróg-Kotlarz pt. „Rok w mojej sztuce”.Grażyna Pieróg-Kotlarz dzieciństwo i młodość spędziła w Mielcu, gdzie ukończyła Szkołę Podstawową i II Liceum Ogólnokształcące. Następnie uzyskała tytuł mgr inż. Budownictwa i studiów pedagogicznych nauk ścisłych. W roli nauczyciela przez ponad 35 lat pomagała doskonalić swoim uczniom ich zdolności i rozwijać ich pasje. Po przejściu na emeryturę i przeprowadzce na wieś postanowiła oddać się sztuce. Twórczynię interesuje wiele form artystycznych od fotografii poprzez rysunek, malarstwo (w tym malowanie techniką witrażową), po rękodzieło (szydełko, ozdoby świąteczne, decoupage, florystyka, haft, oraz japońską sztukę origami). Lubi odkrywać nowe techniki i eksperymentować stosując różne materiały, narzędzia i metody pracy. Pasjonują Ją również programy graficzne, które wykorzystuje w swoich pracach. Uczestniczy w plenerach artystycznych, warsztatach, kursach oraz konkursach otrzymując nagrody i wyróżnienia.

Jest aktywnym członkiem Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej, Klubu Środowisk Twórczych oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku, na którym prowadzi sekcję malarską i fotograficzną. Brała udział w wystawach zbiorowych w Mielcu, Rzeszowie, Łańcucie oraz Tarnobrzegu. Związana jest z SOKIS-Chorzelów reprezentując Gminę Mielec na pokazach i wystawach. Laureatka nagrody „Wyjątkowa Kobieta Gminy Mielec” w kategorii kultura. Odznaczona przez Ministra Kultury medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Artystka, mówi że kocha to co robi i odpoczywa przy tym. Cieszy Ją, gdy może podzielić się swoimi umiejętnościami oraz kiedy prace podobają się innym. Swoimi dziełami dzieli się z rodziną, znajomymi w kraju i za granicą. Chętnie przyjmuje konstruktywną krytykę, która motywuje ją jeszcze bardziej do doskonalenia się.

 Prezentowane na wystawie prace zostały wykonane w różnych formach artystycznych: od fotografii poprzez rysunek, malarstwo (w tym malowanie techniką witrażową), programy graficzne, po rękodzieło (szydełko, ozdoby świąteczne, decoupage, florystyka, haft, orgiami).form artystycznych: od fotografii poprzez rysunek, malarstwo (w tym malowanie techniką witrażową), programy graficzne, po rękodzieło (szydełko, ozdoby świąteczne, decoupage, florystyka, haft, orgiami).
Wystawę można oglądać do 28 marca 2018 roku, jest ona drugą indywidualną prezentacją prac autorki w SOKIS Chorzelów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz