poniedziałek, 12 marca 2018

WYJĄTKOWE KOBIETY Gminy Mielec 2017

Z okazji Dnia Kobiet 11.03.2018 roku w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu w Chorzelowie odbyło się spotkanie, podczas którego wyróżniono kobiety szczególnie zaangażowane w życie Gminy Mielec w 2017 roku.Nagroda „Wyjątkowa Kobieta Gminy Mielec jest uhonorowaniem najaktywniejszych kobiet, które poprzez swoją działalność, wykraczają poza zwykłą aktywność dnia codziennego. Ponadto stanowi docenienie ich działalności, niezwykłego zaangażowania i osiągniętego sukcesu oraz podkreśla rolę kobiet w życiu rodzinnym i społecznym.

Kapituła w składzie Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec, Jan Mazur, Zastępca Wójta, Jan Kołodziej, Przewodniczący Rady Gminy Mielec, Tomasz Ortyl, Kierownik Referatu Inwestycji i Zarządzania Mieniem Gminnym, Damian Małek, p.o. Dyrektor SOKiS przyznała nagrody w pięciu kategoriach.

W kategorii „Kobieta Przedsiębiorcza” za niezwykłe zaangażowanie w rozwój przedsiębiorczości i osiągnięte sukcesy w działalności gospodarczej nagrodę otrzymała Monika Krawiec z Chorzelowa, właścicielka firmy ByKrawcowa.
W kategorii „Sprawy Społeczne” za przywracające wiary w drugiego człowieka oraz wspieranie osób, którym los nie szczędził przykrych doświadczeń nagrodę otrzymała Zofia Błach z Podleszan, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  w Mielcu.
W kategorii „Kultura” za niezwykłe zaangażowane w pracę twórczą i osiągnięte sukcesy na niwie artystycznej oraz upowszechnianie wszelkich dziedzin kultury nagrodę otrzymała Kinga Halik z Chorzelowa, członkini grupy seniorskiej ZPiT „Chorzelowiacy” oraz Chorzelowskiej  Grupy Teatralnej.
W kategorii „Gospodyni Roku” za niezwykłe  zaangażowanie w działalność w środowisku kobiet oraz przekazywanie doświadczeń młodemu pokoleniu nagrodę otrzymała Małgorzata Godek z Rydzowa, Przewodnicząca KGW, współorganizatorka festynów oraz stoisk dożynkowych.
Za szczególnie zaangażowanych w „Działalność społeczną” w Gminie Mielec nagrodę otrzymała Teresa Leś ze Złotnik, sekretarz Stowarzyszenia „Ludzie z Pasją”, członkini Rady Sołeckiej, protokolant zebrań wiejskich.

- Szanowne Panie, bardzo serdecznie dziękuję, że przyjęłyście zaproszenie na naszą galę i zechciałyście spędzić ten czas właśnie z nami. To dla nas duży zaszczyt. Dziś po raz kolejny mamy okazję nagrodzić „Wyjątkowe Kobiety”, dzięki którym nasza „mała ojczyzna” codziennie staje się lepsza. Dziękuje za to wszystko oraz dziękuje za Waszą skromność, ponieważ dobrze wiem, że nie robicie tego dla takich nagród tylko z dobroci serca i chęci pomocy innym. Jestem Wam za to dozgonnie wdzięczny. Korzystając z okazji chciałbym również złożyć życzenia wszystkim paniom obecnym na sali. Dużo zdrowia spełnienia marzeń oraz realizacji celów, zarówno osobistych, zawodowych ale również artystycznych. Dziś obchodzimy także „Dzień Sołtysa”, dlatego wszystkim paniom Sołtys oraz panom Sołtysom, życzę wszystkiego co najlepsze. Każdy kto pełni lub pełnił tą funkcje wie jak ciężka i trudna jest to misja. Dziękuję za wszystko co robicie w celu polepszenia życia mieszkańców naszych sołectw – powiedział w trakcie gali Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.

Po wręczeniu statuetek i listów gratulacyjnych w programie artystycznym pt. „Kobiecy Świat” zaprezentowali się członkowie Chorzelowskiej Grupy Teatralnej oraz zespołu Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy”. Występ oparty został na humorystycznym przedstawieniu różnic pomiędzy kobietami i mężczyznami, co spotkało się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem ze strony publiczności.  Następnie na scenie pojawiła się Katarzyna Kluz, ekspert w zakresie pielęgnacji i makijażu, niezależna dyrektor firmy Mary Kay. Na przykładzie jednej z ochotniczek zaprezentowała nowe techniki oraz trendy jakie obowiązują i będą obowiązywać w najbliższych latach w dziedzinie makijażu. Udzieliła również kilku cennych porad jak dbać i pielęgnować skórę twarzy oraz wręczyła wszystkim paniom vouchery uprawniające do bezpłatnej sesji pielęgnacyjno-makijażowej. Spotkanie zakończyła prezentacja multimedialna ukazująca płeć piękną z Gminy Mielec.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz